Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strašidelný les u Branišova

5. 4. 2011

image001.jpgDuch a tvář jsou na fotce dobře patrné. Z toho lesa běhá mráz po zádech! Tak se vyjadřují lidé, kteří bydlí blízko Branišova na Českobudějovicku. Někteří z nich tady zažili opravdu podivné příhody, paní Marie dokonce deníku Aha! poslala fotku ducha, kterého tu před pár dny vyfotili!
V lese u českobudějovického sídliště Máj byla před rokem 1989 vojenská posádka. Vypráví se, že vojáci jednou při střídání stráže uviděli tak hroznou věc, že po sobě začali střílet. Tři přišli o život hned, čtvrtý až v nemocnici. Ještě předtím stačil prozradit, že jeden z kolegů se začal podivně měnit. Vypadal prý, jako by se z něj stával přízrak.
Dvě ženy, které se asi před třemi lety vracely v noci z kina, uslyšely kroky a dostaly strašný strach. Nikoho neviděly, ale kroky je pronásledovaly až na kraj lesa. Několik dní hrůzou ani nemluvily. „Jela jsem tam párkrát s manželem na houby. Nikdy jsme nic nenašli a musím říct, že mi tam nebylo vůbec dobře. Pořád se mi zdálo, že za námi někdo chodí, a byla mi hrozná zima,“ potvrzuje Lenka Tichá, která bydlí přímo na sousedním sídlišti.
Pamětníci vzpomínají také na strom oběšenců. V průběhu řady let si na něm prý vzalo život hodně lidí. Na místě stromu je dnes kříž s podobiznami dvou lidí, kteří tu kdysi za záhadných okolností zemřeli.
Fotka vypovídá o tom, že nepůjde v případě strašidel v lese jen o fámy. „Fotili to moji kamarádi. Kluk se nechal nafotit v lese, jen tak, a když se na to pak doma v klidu podívali, viděli v koruně stromů tvář a opodál postavu. Kamarád, který je fotograf, mi řekl, že to není žádná fotomontáž,“ řekla Marie P., která fotku poslala. Někteří místní tvrdí, že v branišovském lese straší duchové všech tragicky zemřelých. Podle jiných může jít o chybu fotoaparátu, do lesa se ale raději už skoro nikdo neodváží.
Na památku záhadné smrti dvou lidí jev lese kříž. 
 

Kauza strašidla z Branišovského lesa - Duch na nás zíral z pařezu! image003.jpg
Tvář ducha na nás hleděla z pařezu kousek za jedním z pomníčků. V Branišovském lese u Českých Budějovic straší. Včera jsme se vydali po stopách duchů, které vyfotila a zaslala paní Marie. Pátrání jsme zpočátku brali spíš nevážně. Humor nás ale nakonec přešel. I my jsme našli ducha a dokonce víme, kdo to je! V Branišovském lese jsme s kolegou fotografem poprvé. Vyptáváme se kolemjdoucích na tajemná místa, rozhlížíme se, nasloucháme zvukům a... Nic.
Pochybujeme. U jezírka, které někteří místní označují za místo duchů, potkáváme slečnu Evu (24). „Tady se nebojím. Nepříjemná je ale oběšenecká cesta. Je to místo, kde spáchala sebevraždu řada lidí a jsou tam i jejich pomníčky,“ říká a líčí vlastní strašidelný zážitek, kdy vyrazila s přáteli hledat duchy. „Kamarád hrál na flétnu, mysleli jsme si, že tak strašidlo vylákáme. Ducha jsme nenašli, ale na pocit z té cesty nikdy nezapomenu. Cítila jsem husí kůži po celém těle, ostatní také, scukli jsme se dohromady a mizeli jsme rychle pryč,“ vzpomíná Eva. „Já vím o člověku, který tam byl jako profesionál s kamerou a potvrdil mi, že i když měli čerstvě nabitou baterii v kameře, tam to ukazovalo, že je vybitá. Když odešli, ukazovala baterie stav nabito,“ ozvala se čtenářka Iva se svým svědectvím. Další přísahají, že na místě slyšeli kroky, nebo že jim náhle byla zima. Chlad zmizel, až když opustili les…
Bloudíme dál a konečně nacházíme jeden z pomníků. Ještě asi o dvě stě metrů dál nás upoutá vysoký pařez. Z něj na nás zírá obličej muže. V tom okamžiku máme husí kůži i my. Vzduch kolem je v ten moment chladnější, je cítit závan větru. Dostaveníčko s duchem je tady, a to na vteřinu přesně ve 13 hodin, aniž jsme to jakkoliv mohli ovlivnit. Právě na tuto hodinu jsme totiž byli domluveni na telefonickém spojení s čarodějkou Ivanou Reginou Kupcovou Sádlovou, aby nám řekla, zda skutečně les obývá duch.image005.jpg „Ano, na místě, kde jste, se skutečně vyskytuje astrální bytost. Je to duše člověka, který tam kdysi přepadával a loupil. Pro své hříchy teď nemůže na protější břeh,“ říká čarodějka. Podle ní mohou lidé přítomnost tohoto ducha vnímat jako brnění po celém těle, bušení srdce, napětí. Citlivější jedinci mohou mít pocit, že se jich někdo dotýká nebo ucítí silnější závan. „Lidem neublíží. Neměli by ale tuto bytost přivolávat. Mohou z toho pak mít jen problémy,“ varuje čarodějka.
Redaktora  při pátrání po duchovi. Ohnuté stromy mohou být výsledkem řádění podivných energií. „Děda mi vyprávěl o třech vojácích, kteří tam byli kdysi o Vánocích. Jeden z nich se na tom místě oběsil z nešťastné lásky,“ říká místní muž.


Autor: Aha! (hof)  Foto ara  25.3.2010 


A my přidáváme:Žijí s námi duše mrtvých? Podle nás a zvířat, ano. Hmotné tělo zemře, ale duše tu z nějakého důvodu setrvává, váže jí místo, člověk, se kterým má nevyřízené účty, čas, kdy bylo potřeba něco zařídit. Dohlížet třeba na milovanou osobu, nebo zvíře, dokonce i majetek má sílu duši připoutat.Máte pocit chladu, či momentálního ochlazení? Dusíte se, máte bolest na hrudi, padá na vás nějaká tíha, bolí vás hlava? Pokud je to v domě, už staří Keltové nebo dodnes indiánští šamané doporučují vykouřit pelyńkem pravým, čistí negativní energii, nebo použít šalvěj + sůl do misky, kam přidáte nejlépe červenou svíčku, kterou zapálíte. Místnost pak můžeme ochránit jmelím.Pak tu máme duchy, které můžeme potkat v přírodě. Opět fungují naše pocity výše popsané. Někdy je nejlépe vzít nohy na ramena, ale pokud máte fotoaparát při ruce, zkuste si takové okolí rychle nafotit, úlovek určitě bude. Hačmor.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Duchové jsou všude mezi námi

(Kamil, 26. 1. 2013 21:25)

Do nedávna jsem byl tvrdý ateista, už nejsem.
Mám fotografii, ze které jde hrůza a zkušenost, kterou když vyprávím jsem za blázna.
Jestli se chce někdo kontaktovat, může na: ar.my@seznam.cz

Re: Duchové jsou všude mezi námi

(Eva Hačmor, 27. 1. 2013 7:57)

Určitě vám budu kontaktovat, je to velmi zajímavé. Nechte ostatní, ať si říkají, co chtějí, to je takový hloupý zvyk.

Re: Duchové jsou všude mezi námi

(fluttershy, 17. 3. 2013 13:17)

já vjeřím na duchy,ale občas se bojím.

Re: Re: Duchové jsou všude mezi námi

(Eva Hačmor, 18. 3. 2013 13:06)

To je naprosto normální se bát. Kdo tvrdí, že se nebojí, lže. Taky se někdy bojím:-)

Re: Duchové jsou všude mezi námi

(Martin jíša, 22. 4. 2014 13:53)

my jsme jak už vykládam ve své komentáři něco našli. pošlete mi moje číslo aby jsme měli více důkazů. (-:

Re: Re: Duchové jsou všude mezi námi

(Eva Hačmor, 22. 4. 2014 16:22)

Nebylo by lepší, než skype, mám ho, ale téměř ho nepoužívám, písnout na mail? Třeba přímo na můj? eva.slivanska@seznam.cz

Re: Duchové jsou všude mezi námi

(Věřím Vám,, 12. 1. 2015 11:31)

..já už se spoustě věcí nesměju . Mám spousty zážitků já, dcera i rodina. Není jenom TADY a potom už nic. Hana

Re: Re: Duchové jsou všude mezi námi

(EVA, 13. 1. 2015 12:55)

Budeme moc rádi, když se s námi o nějaký prožitek podělíte, stačí sepsat a poslat na hacmor@seznam.cz. Rádi zveřejníme.

Re: Duchové jsou všude mezi námi

(Georg, 1. 2. 2018 13:37)

DOBRÝ DEN, RÁD BYCH SLYŠEL VÁŠ PŘÍBĚH A VIDĚL TU FOTOGRAFII.
GEORGINFO@SEZNAM.CZ

Re: Re: Duchové jsou všude mezi námi

(EVA, 1. 2. 2018 16:22)

Jakou fotografii a jaký příběh?

ducove

(Lucie, 22. 3. 2015 13:10)

Bojím se duchu ale jenom trosku

záhada s.r.o.

(Martin jíša, 22. 4. 2014 13:49)

záhada s mim kamarádem Patrikem a Standou je neviluštitelná. Vede nás nějaká hrobka a kříž. Standa jednou našel koudek ulomeného nože.

PROSÍM POMOCTE!!!!!!!!

Re: záhada s.r.o.

(Eva Hačmor, 22. 4. 2014 16:18)

Jsem napjatá, ale informací moc není. Ulomených nožů jsem už našla hodně, dokonce některé velmi staré. Například v lese je to dost běžný nález. Tím však situaci nechci zlechčovat, to rozhodně ne.

hrůza všech hrůz

(jenifer horvátová, 16. 6. 2013 13:38)

to je hrůza ja tam chodim s kamarádkou petrou a taky něco slišíme to je hrozný na kamarádku petru něco šáhlo myslela si že to sem ja ale ja sem to nebyla byl to duch jedné ženy prosila že mame jít pryč že duch houbaře přicházý je to houbař který se nedávno v branišovské lese stratil po pár týdnech bylo jeho tělo nalezeno ani nevíme kdo ta žena byla.

Re: hrůza všech hrůz

(Eva Hačmor, 16. 6. 2013 18:38)

Moc díky za osobní prožitky, je vidět, že se tam toho děje hodně. Škoda, že nejsou nějaké fotky, vřele doporučuji fotit praktocky cokoliv a někdy se něco pak na fotkách objeví. Ještě jednou díííky.

les

(klarisek, 7. 5. 2013 17:17)

v lese jsem byla osobně a večer nafotila jsem spoustu fotek v tom lese něco je a já se do něj ráda vracím ale když příjdu domů mám nutkání tam jít znovu a znovu jako by mě něco volalo chystám se tam na další výpravu tak se uvidí

Re: les

(Eva Hačmor, 9. 5. 2013 12:26)

Ale to je velmi zajímavé, klidně udělejte článek, moc rádi ho sem dáme. A fotky také. Stačí to poslat na hacmor@seznam.cz
Osobní zkušenosti vítáme a moc. Osobně tohle nutkání znám, mám to samé v našich Lurdech. A nejen já. Díky moc za komentář.

Díky

(mimišák, 6. 4. 2011 9:15)

ještě před pár měsíci bych ten článek přečetla jako zajímavost pro pobavení a v duchu se ušklíbla nad honěním senzací za každou cenu.. už si to nemyslím. A děkuju za šamanské rady - potřebovala jsem pomoc a i přes nedůvěru v magično a popsané rituály to skutečně pomohlo.

Re: Díky

(Eva, 6. 4. 2011 10:59)

Je jasné, že tajemno je velmi populární, ale vždy stojí za zamyšlení, protože i vidící může být slepý, dokud se ho to nezačne týkat. Předkové byli velmi moudří, když se nesnažili vše nějak zvůvodnit a co nejde, tak neexistuje. Mám své zkušenosti a vím, že zavírat oči nejenže nepomůže, ale navíc nás to velmi ochuzuje. Někdy mi to připomíná větu nedávno pronesenou v televizi, kdy vědci přišli na to, že les, který nebude monokultura se o sebe dokáže a nejvhodnější sazenice jsou vlastní. Možná jednou "vědci" přijdou i na existenci tajemna.