Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky chytrá rubrika

Rubriky

Nemoci koček

Příspěvků: 1

Kastrace

Příspěvků: 1

Příspěvky

Syrová, vařená, nebo kupovaná strava pro kočky?

2. 6. 2011

I kočka potřebuje své. Zlozvyk dělat z kočky kontejner na odpadky, přece ty zbytky nevyhodíme, je takový národní sport. Je to stejné, jako u psa. Čím vším můžem své čičině uškodit, se dozvíte ve článku. Čtěte velmi pozorně, zjistíte, že v budoucnu se vyvarujete velkých problémů a vaše kočka bude zdravá. Náš peršan King se dožil požehnaného věku, nějakých 28 let, z toho byl posledních 11 let krmen pouze komerční stravou. Myslím, že se to vyplatilo. Stejně, jako u dalších našich koček.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky chytrá rubrika | Komentářů: 4

Kočky a toaleta

15. 4. 2011

Vyjádřeno upravenými slovy Karla Čapka „Mám psa a kočku“ a tenhle článek mně zaujal. Nemyslí se v něm toaleta, jako slavností úbor, ale ta docela prozaická toaleta kočičí, naplněná kočkolitem. Článek MVDr. Hany Žertové je o nejčastější poruše chování, u jinak velmi čistotných koček .

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky chytrá rubrika | Komentářů: 5

Něco o hairballu, jak chrání vaši kočku.

26. 2. 2011

cica-mrka.gifHairball , čti herbol, v překladu znamená vlasový, nebo chlupový balónek. Každý, kdo vlastní kočku se někdy setkal s chlupovým útvarem, většinou ve tvaru válečku, který z kočky vyšel po nemalém usilí předem , či zadem.  A nyní si představte, že nevyjde. Pak se z něho stává totální ucpávka žaludku, kde už má v závěru tvar míče a navíc ucpává část tenkého střeva.  Když na vše veterinář nepřijde včas, kočka za několik týdnů hyne hladem a dehydratací, protože už ani tekutinu není schopna přijímat.  V případě, že je kočka venkovní, nastává podezírá sousedů, který z nich jí asi oddělal.   Žádný, příčinou jsou její vlastní chlupy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Kočky chytrá rubrika | Komentářů: 4