Jdi na obsah Jdi na menu
 


Útok dvou špiců

15. 2. 2018Útok dvou špicůh-.png

 
Nyní se třeba někdo začne smát, jak by trpasličí špicové mohli ohrozit německou ovčandu Holly, ale věřte, k smíchu to rozhodně nebylo.
Blížíme se s Holly k prvnímu domu od polí a slyšíme štěkot. Vím, že tam bydlí noví lidé, co si pořídili párek špiců. Respektuji nařízení obce a v tom místě již dávám Holly na vodítko. Špicíci však byli venčeni stylem otevřeným vrat. Jak Holly viděli, zaječeli a prchli domů. V pořádku. Cesta bahnitá, sotva jsem šla, po vážné zlomenině ruky mám příšerný strach z pádu. Minuli jsme dům, tam je kousek asfaltky a dostaly jsme se opět na bahýnko, když asi 13 letá dívka opět špicíky vypustila. Nedalo se jít, obíhali nás v kruhu a šíleně ječeli. Zůstala jsem stát, Holly v klidu seděla u nohy. Čekala jsem, že dívčina psy zavolá, ale ta jen ječela Jessie, Monty, povel žádný a psi pochopitelně nereagovali. 
Když se je snažila odehnat, vlastně posílila jejich snažení, protože byla blíž, tak potvůrky útočily intenzívněji. Na mou radu, aby čapla fenku a šla s ní od nás pryč, pes sám útočit nebude, nereagovala, jen stále ječela jména psů. Povel žádný i fuj by možná pomohlo. Zkusila jsem udělat pár kroků v tom bahně, ale útok nepřestával. Naštěstí Holly zůstávala stále v klidu, přestože se fenka nás pokusila obě ochutnat. Tohle trvalo asi 20 minut, když po krůčku jsme se s Holly snažily odplížit. Nakonec se nám to povedlo. 
Holčina tenhle problém měla nedávno s jiným psem na lesní, opět bahnité cestě, kde bezstarostně vypustila pejsky a proti ní šla paní s velkým chlupáčem. Ten není agresívní, tak měli štěstí, ale paní to také příjemné nebylo. My to slyšeli z Lesa psích duší, opět řvaní jmen, ale povel žádný. Také to trvalo desítky minut.
Majitelé malých psů by se měli zamyslet, když pořídí hned dva psy svému nezkušenému dítěti. Ne každý má psa klidného, který podobnou situaci dá s přehledem. Jednou se to dívčině vymkne a kdo bude na vině? Přeci ten, kdo třeba na bahnitém terému podklouzl a neudržel vodítko svého většího psa. To, že mu přitom visel cizí pes na nohavici a zakopl o něho, to už nebude nikoho zajímat.
Jak se bude chovat pes, který musí projít kolem takového domu a bude pravidelně napadán? Jednou mu bouchnou saze.
Proč  majitelé malých psů jsou přesvědčeni o tom, jak pes se rodí vychovaný? To je holý nesmysl. V tomto případě je jen otázka času při venčení bez výchovy, kdy špicové začnou napadat lidi, jakmile dívčina otevře vrata. A tohle venčení je přeci tak pohodlné.
 
Eva a Holly
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stejný problém

(Drahuše, 20. 2. 2018 10:46)

I já jsem z Chocerad a měla jsem stejnou zkušenost se stejnými pejsky. Je to velmi nepříjemné.

Re: Stejný problém

(EVA, 22. 2. 2018 13:12)

Zbytečná, špatná zkušenost. Díky za komentář.

nebojte se on nic nedělá

(Lenka Novotná, 15. 2. 2018 15:00)

Nebojte se, on nic nedělá. Tuhle větu, když jdu se psy ven, slyším fakt nerada. Naše holky nejsou hodné a rozhodně by v klidu neseděly a byl by malér, ale to občas nejde majitelům vysvětlit.

Re: nebojte se on nic nedělá

(EVA, 15. 2. 2018 16:16)

Jo, Lenko, tuhle větu taky miluju. Holčina by měla děkovat bohu, že Holly je hodně tolerantní a nezaútočila třeba na nic, když jí věčně lezla před čumák. Ale bylo vidět, že by s chutí zakročila. Není to tak dávno, když na ní přistálo v lese dítě. Mamí telefon na uchu a dítě letělo, zakoplo a přistálo na Holly. Hned kontrolovala, jestli dítko není kouslé:-). Nebylo. Jiný pes by mohl reagovat jinak. Prostě lidi se nepoučí.