Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravý pamlsek, který pes hned nezdolá

8. 1. 2014

Zdravý pamlsek, který pes hned nezdolá,holly-a-paruzek.jpg

 

a který nemusí stát vůbec nic, když budete koukat okolo sebe při procházce. Tento zázrak, který opravdu vydrží psovi neuvěřitelně dlouho, totiž může ležet všude tam, kde se pohybuje parohatá zvěř. Ano, jedná o paroží. V tomto případě o shoz, který jelen, daněk nebo srnec pravidelně shazuje, protože mu naroste nový. Pochopitelně tento trvanlivý pamlsek můžete i zakoupit, ale připravte si řádově několik stokorun za malý kousek. Firmy nabízející toto zboží pochopitelně musí použít ruční sběr a dávku štěstí, aby se kousek parohu dostal až mezi packy vašeho spokojeného psa. Od toho se vyvíjí ta vysoká cena.

Nám srnec nechal svůj shoz přímo v Lese psích duší, asi, jako náhradu za škody:-). Holly, když viděla, co dostala, hned začla na shozu pracovat. Maká na něm každý den, ale shoz ubyl asi o cm. Baví jí, když jí parůžek házím, nebojte, nerozbije se.

 

Paroží - žvýkací pamlsek pro psy

Stoprocentně čisté shozené paroží vhodné jako žvýkací pamlsek k čištění zubů psa, k uspokojení potřeby žvýkání a pudu hravosti psa. Nejpřirozenější žvýkací pamlsek na světě.Paroží také obsahuje mnoho cenných minerálů a výživných látek. Psi mají od přírody výraznou potřebu žvýkání, kterou paroží s minerály dokonale uspokojí přirozeným způsobem, bez ohledu na věk a plemeno.

Paroží je zároveň výborná a odolná hračka, která psa zabaví na dlouhou dobu. Žvýkaní je navíc pro psa důležitou relaxací.

Shozené paroží se svými vlastnostmi ideálně hodí jako žvýkací hračka pro psy. Struktura je tvrdá a maximálně odolná. Je vyloučeno, aby pes paroží rozbil nebo rozkousal. Nemůže se tedy zranit, jak se například stává v případě ostrých úlomků klacků či větví. Shozené paroží je asi nejstarším pamlskem pro posílení žvýkacích svalů a čištění zubů, který vlci upřednostňují již po tisíciletí.Psi jakéhokoli věku a jakéhokoli plemene od přírody velmi rádi žvýkají. Zvýšenou touhu po žvýkání lze navíc ve zvláštní míře pozorovat při výměně psího chrupu. 

Paroží, která jsou robustní a nelámou se, odolají sebesilnější čelisti. Pes s potřebou žvýkat se tak může dosyta vyřádit.Žvýkáním pes obrušuje nejen paroží, ale současně i zubní kámen ze svého chrupu. Výsledkem jsou zdravé a pevné zuby v odolné a pevné dásni! Paroží je 100 % přírodní a navíc obsahuje mnoho výživných a minerálních látek.

Zdroj:www.armbrost.cz/

Tak, až půjdete na prochajdu, třeba tam nějaký bude ležet.

Autor Eva

testovala Holly Půlnoční měsíc :-)

paruzek.jpg

 Tady je malý dodatek o zákonu, ale myslím, že žádný majitel honidby nebude mít nic proti jednomu shozu. A není problém se předem domluvit.

 

 

 

 

 

 *Přivlastňování shozů paroží patří k právu myslivosti svědčící uživateli honitby. Sběr shozů bez souhlasu uživatele honitby je tedy zásahem do jeho práva. Nepředstavuje však skutkovou podstatu pytláctví podle § 178a trestního zákona. Nejde ani o přestupek na úseku myslivosti podle § 35 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Jde o přestupek proti majetku podle § 50 cit. zákona, jehož se dopustí ten, kdo úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek nebo si přisvojí cizí věc nálezem nebo jinak bez přivolení oprávněné osoby /odst. 1 písm. b)/. Podle odst. 2 za něj lze uložit pokutu do 15 000Kč. V § 12 cit. zákona, kde je stanoveno k čemu se přihlíží při určení výše sankce nelze nalézt hledisko výše škody.

 

banner-fitmin-web.jpg

 

 Prozdravi.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Parohy

(Madla, 14. 2. 2014 11:30)

Hezký den, tak tento článek jsem si přečetla, až poté co jsem všechny loňské shozy odevzdala.
Na svou obhajobu uvádím, že Diana ani nenaznačila, že by je chtěla. Madla