Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nový Fitmin - vysvětlivky ikonek

11. 4. 2011

 img--2-.jpgKomplex přírodních antioxidantů – patentovaný doplněk výživy na bázi rostlinných polyfenolů. Tyto látky antioxidantů chrání buněčné membrány, hlavně jejich lipidové části, před útoky volných radikálů. Volné radikály způsobují uvnitř buněk fragmentaci DNA a denaturaci funkčních bílkovin. Výsledkem působení volných radikálů je nenávratné poškození buněk. Proti tomu působí zmíněný komplex antioxidantů a jeho funkce tak doplňuje antioxidační účinky vitamínů E a C v těle.img--3-.jpg

DHA – patří mezi omega 3 mastné kyseliny, které tělo neumí samo vytvořit a musí je získávat v potravě. Její dostatečné množství v krmivu má vliv na správný vývoj nervové tkáně a v pokusech byl prokázán pozitivní efekt na „učení“, hlavně u rostoucích zvířat, kterým byla tato mastná kyselina přidávána. 

 

img--4-.jpgJátrový obal  - na povrchu každé granule je několik vrstev nástřiků – 1. lososový olej, 2. drůbeží tuk, 3. tekutý digest (zchutňovadlo) a 4. pudr z hydrolyzovaných sušených jater. Právě tato poslední vrstva zajišťuje mimořádnou chutnost granulí.

 

 

Cheláty  -  stopové prvky (Fe, Cu, Mn, Zn) navázané img--5-.jpgna jednu až dvě molekuly aminokyselin. V této formě, která lépe odpovídá tomu, co je v přirozené stravě, se stopové prvky účelněji vstřebávají do těla. Hlavně proto, že jejich vstřebávání není ovlivněno množstvím a přítomností dalších prvků, jak je tomu v případě použití anorganických forem – oxidů, síranů nebo uhličitanů.

 

 img--6-.jpg

Juka  -  extrakt z této rostliny má mimořádnou schopnost vázat na sebe plynný dusík ve formě amoniaku nebo dalších plynů, které vznikají při trávení  a nepříjemně zapáchají. Jejím použitím snižujeme zápach výkalů, ale i moči.

 

 

 

img--7-.jpg

 

 

Výživa kloubů  -  tato krmiva obsahují chondroitin sulfát a glukosamin, látky které jsou základními kameny kloubních chrupavek.

 

 

 

 

 

Vhodná vláknina  - vláknina ze sušených jablek aimg.jpg cukrovarských řízků má ideální poměr nerozpustných a fermentovatelných složek. Nerozpustná část má mechanickou funkci a vlastně umožňuje posun tráveniny ve střevech díky peristaltickým pohybům. Fermentovatelná část je v tlustém střevě rozkládána pomocí mikroorganizmů, které produkují těkavé mastné kyseliny., Tyto mastné kyseliny slouží jako zdroj výživy pro buňky na povrchu tlustého střeva. A tyto buňky, když jsou v dobré kondici, zajišťují dostatečné vstřebávání vody = zahušťování výkalů. Vše souvisí se vším a má to ještě další souvislosti.img_0002--2-.jpg

 

Komplex proti stárnutí  -  výsledkem negativního působení volných radikálů je nevratně poškození buněk a z dlouhodobého  pohledu rychlejší výskyt příznaků stárnutí. Proti těmto projevům působí komplex antioxidantů a jeho funkce tak doplňuje antioxidační účinky vit. E a vit. C v těle.

 

Omega 3 mastné kyseliny  - tyto mstné kyseliny patří mezi tzv. nepostradatelné – tělo jeimg_0002.jpg neumí samo vytvářet. Doplňujeme je z lososového oleje a lněného semínka. Jde to vybalancovat vhodný poměr omega 6 a omega 3 mastných kyselin. Z obou skupin mastných kyselin jsou v těle vytvářeny látky s regulačními účinky podobné hormonům. První skupina tvoří látky prozánětlivé, druhá protizánětlivé. Když je jejich poměr ve správném rozmezí, kvalita kůže a srsti je v pořádku.

 

Informace, jak jste s novým Fitminem spokojeni, rád přijme tým marketingu na magazin@dibag.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Nový Fitmin tab.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trochu schizofrenie..

(mimišák, 13. 4. 2011 7:19)

Ještě neskončila - nebyla vyhlášená - soutěž o krmivo fy Salač - a už tu jsou další nejlepší granule? Nebude teď soutěž o Fitmin? :-D

Re: Trochu schizofrenie..

(Alena, 13. 4. 2011 8:45)

Tohle je informace pro ty, co kupují Fitmin. Ten je teď k dostání v náhradních obalech a nové, které má dorazit do obchodů, bude jinak označené. A pokud baštíte jinou značku, máte možnost porovnat složení granulek. ☺

Re: Trochu schizofrenie..

(Eva, 13. 4. 2011 10:51)

Ne, nebude, jen je dobré, aby se zákazník mohl orientovat v tom, co na obalu vidí. Pochopitelně se budem věnovat ikonkám i na obalu třeba pro pacu, ale i jiných krmiv, protože o tom je tahle rubrika, ne o chvále značky. Ikonky z pro pacu jsem někam zašantročila a nemohu najít ten správný katalog, kde byly velmi kvalitně popsané. V této rubrice se chceme pouze věnovat vysvětlení, kdy zákazník koupí, ale ty obrázky mu nic neříkají. Navíc ikonky jsou v podstatě na většině obalech kvalitních krmiv. Hačmor rozhodně nechce na svým stránkách jakékoli diskuze, co jsou jinde velmi populární, které krmivo je to pravé, takže u těch krmiv, se kterými máme dlouhodobé zkušenosti se tu mohou objevit drobné recenze. Co mohu doporučit s klidným svědomím, to doporučím , jde přece o naše čtyřnožce, ale vždy po zkušenostech mých a mých zákazníků.